top of page

Командування Медичних сил Збройних Сил України

Оновлено: 12 лют. 2024 р.

Сьогодні,  8 лютого, командувач Медичних сил ЗС України генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук провів робочу нараду з начальниками медичних служб видів, окремих родів військ (сил) ЗС України, Державної спеціальної служби транспорту МО України.



До участі була запрошена заступниця Міністра оборони України з питань соціального розвитку Наталія Калмикова та директор департаменту охорони здоров’я МОУ Оксана Сухорукова.


Учасники обговорили важливу тему щодо присвоєння первинного офіцерського звання лікарям, які свого часу не пройшли навчання на військовій кафедрі та проходять службу на сержантських посадах.

Для вирішення цього питання фахівці медичних сил ЗС України підготували курс навчання в Українській військово-медичній академії МС України, за умовами якого пропонується збирати майбутніх офіцерів на термін близько  20 днів.


Цього часу для лікарів достатньо для того щоб узагальнити їхнє навчання та дати їм військові базові навички.


Подальше навчання може відбуватись онлайн. Таким чином, мобілізований лікар буде проходити навчання але НЕ буде відриватись від підрозділу в якому проходить службу.


Це все можливо за умови, якщо командир підрозділу піде на зустріч та дасть можливість навчатись.


Також була приділена увага обговоренню питань щодо медичного постачання та списання АМЗІ. Окремо підняли питання списання втраченого майна (техніки) під час бойових дій та доступності цільної крові та її препаратів до лінії зіткнення.


Тож, принагідно нагадуємо, що відповідно до нових змін наказу Міністерства оборони України від 04.12.2023 № 720 “Про затвердження Змін до Порядку списання військового майна у Збройних Силах України та державній спеціальній службі транспортуˮ, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.12.2023 за № 2122/41178, спрощена процедура списання втраченого (знищеного) медичного майна.


Детальний алгоритм зі зразками документів оприлюднено на нашій сторінці КМС ЗС України.


Також були обговоренні питання ліцензування на медичну практику медичних підрозділів видів, окремих родів військ (сил) ЗС України.

В цьому напрямку ЗС України набувають чинності зміни до діючого законодавства під час дії правового режиму воєнного стану, що дозволить спростити та удосконалити систему ліцензування.


Детальнішу інформацію щодо подачі заявок на відповідні медичні препарати буде доведено додатково.


Окремо вдалось обговорити питання електронного документообігу медичних служб та військово-медичних закладів ЗС України. Для забезпечення цього процесу була узагальнена інформація щодо керівних документів для начальників медичних служб військ родів (сил) ЗС України.

Додатково було повідомлено про опрацювання електронної так званої «форми 100» - картки постраждалого. Наразі цифрова форма документу тестуються. Отримані результати буде оприлюднено найближчим часом.

Сьогодні ми вкотре переконались, що будь-який процес удосконалення системи медичного забезпечення залежить від своєчасної взаємодії та комунікації усієї медичної вертикалі та колег з МО України.


Дякуємо усім учасникам за об’єктивну критику, діалог та обговорення шляхів вирішення критично важливих питань військової медицини.

Comments


©2025 Профспілка працівників Збройних Сил України

bottom of page