top of page

Правила внутрішнього трудового розпорядку:оновлення на часі!

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) затверджуються загальними зборами трудового колективу за поданням роботодавця. Через суттєве оновлення трудового законодавства у 2021 р. нині ПВТР часто не відповідають вимогам законодавства. Якщо це так, до них доцільно внести зміни за тією ж процедурою, за якою їх затверджували.

Що варто оновити?

  • Перелік документів, що надається при працевлаштуванні у розділі «Порядок прийняття на роботу і звільнення працівників» ПВТР. Адже з 23.04.2021 р. надання військово-облікового документу є обов’язковим, а трудова книжка з 10.06.2021 р. надається за наявності. А якщо немає трудової книжки – що тоді?

  • У якій формі працівнику надавати вимогу про внесення запису до трудової книжки чи про її оформлення на першому місці роботи згідно з ч. 2 і 3 ст. 48 КЗпП? Законодавство не містить припису оформлювати вимогу письмово.

  • Яким чином працівник має визначати основне місце роботи (з 10.06.2021 р.): окремою заявою чи у заяві про прийняття на роботу ? Напевне, це краще зробити окремою заявою. А які дії працівника і роботодавця у разі відкликання такої заяви?

  • Особливості оформлення звільнення з урахуванням обов’язкового надання працівнику копії наказу про звільнення на вимогу ч. 1 ст. 47 КЗпП. Зокрема, визначити, яким чином виконати цей припис, якщо працівник відсутній на роботі у день звільнення.

  • Також потрібно оновити перелік категорій працівників, з якими укладається договори про повну матеріальну відповідальність. З 27.02.2021 р. до цього списку потрапили й ті працівники, які працюють вдома і виконують дистанційну роботу (за умови забезпечення їх технікою роботодавця).

  • Як провести дистанційний інструктаж з охорони праці, ознайомити з посадовою (робочою) інструкцією працівників, які працюють віддалено? За якою процедурою, з використанням яких сервісів, де і як фіксувати факт ознайомлення. Яким чином відбуватиметься обмін документами (ознайомлення) з працівниками, які працюють віддалено?

  • Серед обов’язків працівників доцільно зафіксувати й обов’язок повідомляти про початок тимчасової непрацездатності (у т. ч. під час відпустки) та побажання щодо подовження чи перенесення відпустки.

  • З якими категоріями працівників укладаються трудові договорами у письмовій формі? Дехто передбачає у ПВТР, що з усіма ― а чи є таке право? Чи треба оформлювати письмові трудові договори з працівниками, які працювали дистанційно на підставі наказу керівника у період карантину, але дистанційна робота надалі планується на постійній основі.


Джерело :

Comentarios


©2025 Профспілка працівників Збройних Сил України

bottom of page