top of page

Щодо зміни назви та форми власності підприємства

Оновлено: 2 лют. 2022 р.

Консультує Міністерство праці та соціальної політики України


ПИТАННЯ: Підприємство змінило назву та форму власності. Вищий орган управління майном призначає колишнього керівника на нову керівну посаду:

а) який наказ видається у такому випадку?


б) як переводяться працівники підприємства в новоутворене?


в) який запис вноситься до трудової книжки працівника при зміні форми власності та назви підприємства?


ВІДПОВІДЬ: Статтею 36 КЗпП унормовано, що зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації не припиняє дії трудового договору. У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП.


Якщо колишнього керівника підприємства призначає в новоутворене підприємство вищий орган управління майном - в наказі вищого органу про призначення також зазначається, що керівника увільнено від виконання обов'язків за попередньою посадою. Кадрова служба підприємства видає свій внутрішній наказ, в якому зазначається: "Відповідно до наказу вищого органу (дата, номер) приступаю до виконання обов'язків керівника підприємства з (зазначається дата), (вказується оплата праці та щомісячна система матеріального стимулювання)". Такий наказ підписує керівник.


За умови залишення старого штатного розпису працівників не переводять, вони залишаються на своїх посадах.


Згідно з інструкцією про порядок ведення трудових книжок на працівників, якщо за час роботи працівника назва підприємства змінюється, про це окремим рядком у графі 3 трудової книжки робиться запис: "Підприємство (назва) з такої дати перейменовано на (нова назва), а у графі 4 проставляється підстава перейменування - наказ (розпорядження), його дата, номер.


При зміні структури підприємства, його штатного розпису працівників згідно із заявами переводять на інші посади, у разі відмови працівника перейти на іншу посаду він підлягає звільненню за пунктом 6 статті 36 КЗпП.


Джерело :

Comments


©2025 Профспілка працівників Збройних Сил України

bottom of page