top of page
Фото автораЦК профспілки

Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (04.09.2024)

1). Мінреінтеграції:

- У серпні на виплати ВПО було спрямовано понад 2,7 мільярда гривень. Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб, що становить 3 тисячі гривень особам з інвалідністю та дітям і 2 тисячі гривень усім іншим.

Від початку 2024 року вже профінансовано виплати ВПО на загальну суму 27,8 мільярда гривень.


2). Мінекономіки:

- Майже 1 тис. роботодавців отримали компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, зокрема й ветеранів – це результат за рік роботи програми. https://bit.ly/3Mpy9H4


- США готові надати технічну та експертну підтримку, щоб допомогти Україні реформувати трудове законодавство.

Про це йшлося під час зустрічі Першої віцепрем’єр-міністерки – Міністерки економіки України Юлії Свириденко та Заступниці міністра праці США з міжнародних відносин Теа Лі.

Однією з тем зустрічі стало посилення ролі жінок на ринку праці та подолання гендерного розриву в оплаті праці.

В Україні станом на 2021 рік цей показник становив 18,6%. Саме настільки зарплати жінок в середньому менші від зарплат чоловіків на аналогічних посадах.

США мають тривалий досвід боротьби з гендерним розривом в оплаті праці. Цей досвід може стати корисним для України, аби покращити ситуацію із гендерною рівністю. http://surl.li/zseyji


3). Мінфін:

- У серпні 2024 року:

·      до загального фонду державного бюджету надійшло 386,2 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів;

·      зовнішня бюджетна підтримка сягає $8,4 млрд. Понад 65% фінансування надійшло у грантовій формі.


- За перші вісім місяців 2024 року фінансування Державного бюджету України склало 32,5 млрд доларів США (24,5 млрд доларів США – міжнародна підтримка; 8 млрд доларів США – облігації внутрішньої державної позики).


- Понад 300 млн євро прямої бюджетної підтримки Італія спрямувала Україні від лютого 2022 року.


- 2024 рік буде першим звітним періодом, за який Україна здійснить обмін звітами в розрізі країн.


- Рада директорів Світового банку схвалила новий проєкт підтримки України – LEARN – обсягом 415 млн доларів. Це кошти на освіту: модернізацію навчальних закладів та створення безпечних умов у школах для учнів і вчителів.


4). Державна податкова служба України: За оперативними даними надходження (сальдо) до зведеного бюджету у січні-серпні 2024 року по платежах, що контролюються ДПС, становлять 1 043,2 млрд грн. До державного бюджету надійшло 766,1 млрд грн, до місцевих бюджетів – 277,1 млрд грн.


5). Мінсоцполітики:

470 тисяч українських пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій та мають низьку пенсію, вже отримали понад 2 мільярди гривень виплат (в рамках спільного проєкту Мінсоцполітики, Всесвітньої продовольчої програми ООН та Пенсійного Фонду України). https://www.msp.gov.ua/news/23976.html


77 млн грн спрямовано з держбюджету на путівки для 4,8 тисяч дітей в межах програми єОздоровлення з початку 2024 року.



Підсумки рішень Уряду за тиждень, зокрема:

- З 1 вересня Уряд продовжив виплати на проживання для ВПО, які потребують підтримки (їх буде продовжено автоматично на 6 місяців – до лютого 2025 року). https://www.msp.gov.ua/news/23977.html; https://t1p.de/11aiv


- Врахування стажу для педагогів за кордоном: уряд затвердив постанову. Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до стажу, який дає право на отримання надбавки за вислугу років в Україні. Докладніше: https://t1p.de/bh1i8; https://t1p.de/cosna


- Уряд схвалив Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва до 2027 року, а також операційний план заходів з її реалізації.

Одна з чотирьох основних цілей Стратегії – розвиток людського капіталу та підприємницької культури. Серед завдань зазначеної цілі, зокрема, заохочення повернення українців з-за кордону, залучення іноземних фахівців, освітні програми, дуальна освіта, підтримка підприємництва та повернення на ринок праці, через цільові програми для здобуття нових навичок, пошуку роботи або відкриття власної справи (у документі, зокрема, відмічено, що «жінки досі стикаються з викликами у сфері підприємництва, кількість жінок на нижчих посадах більша і жінки страждають від гендерного розриву в оплаті праці»).

За оцінками Мінекономіки, очікується, що реалізація Стратегії призведе до покращення індексу економічної свободи бізнесу та зниження рівня безробіття з 18,3 % до 11%. https://bit.ly/3Xv3y1q



コメント


bottom of page