top of page

РІШЕННЯ З'ЇЗДІВ​​

​​​​​​​​​​​

ПОСТАНОВА І-го З'ЇЗДУ

п.1
Постанова_I_з'iзду.j

Постанова  2   - го з`їзду

ПОСТАНОВА ІІ-го З'ЇЗДУ

 
п.2

ПОСТАНОВА

 

28 березня 1997 р.                              №1                                                м. Київ

 

 

Про звіт Ради профспілки працівників Збройних Сил України та дії профспілкових органів в сучасних умовах

 

Заслухавши та обговоривши звіт про роботу Ради профспілки працівників Збройних Сил України з квітня 1992 року по березень 1997 року II з’їзд профспілки відзначає, що Рада профспілки на складному переломному етапі історії незалежної України та її Збройних Сил, провела певну роботу по організації і захисту соціально-економічних прав та інтересів профспілки, організаційному зміцненню профспілки та виконанню Статутних положень і програмних рішень.

Пріоритетними напрямками діяльності профспілки в період реформування Збройних Сил стали: захист інтересів членів профспілки в сфері зайнятості, оплата і охорона праці, в питаннях охорони здоров’я і соціального захисту працівників.

Значну увагу протягом звітного періоду Рада профспілки приділяла роботі на рівні Міністра оборони. Головних управлінь, державних і урядових структур.

В основному це аргументовані звернення до Президента, Верховної Ради та Уряду України, Міністра оборони з соціальних проблем працівників Збройних Сил. Важливим напрямком роботи Ради профспілки була підготовка та організація зустрічей делегацій профспілки з керівництвом Міністерства оборони та урядових структур для ведення переговорів з питань соціально-економічного розвитку ремонтних заводів, погашення заборгованості за виготовлену продукцію, в тому числі і по заробітній платі, по соціально-правовому захисту працівників.

Рада профспілки разом з іншими галузевими профспілками брала активну участь в розроблені законопроектів.

За звітний період з ініціативи і за участю Ради профспілки підготовлено і видано Міністерством оборони близько 20 наказів і директив, реалізація яких стосувалась безпосередньо трудової діяльності і соціальних гарантій працівників, отримання масового їх звільнення з роботи по ініціативі власника, забезпечення житлом працівників із фонду Міністерства оборони.

Рада профспілки постійно надавала методичну та практичну допомогу територіальним, об’єднаним комітетам профспілки, профспілковим комітетам, забезпечувала їх інформаційними, законодавчими та нормативними документами, регулярно проводила навчання профспілкових працівників і активу.

Важливою формою захисту соціально-економічних інтересів працівників стало укладання кожного року галузевої угоди між Міністерством оборони і Радою профспілки, які лягли в основу укладання колективних договорів на підприємствах, установах, організаціях і військових частинах. В минулому році колективними договорами були охвачені близько 90% працюючих галузі.

З’їзд констатує, що профспілці, в основному, вдалося позитивно вплинути на збереженні трудових колективів, та виконання трудового законодавства, вирішувати проблеми заробітної плати, охорони праці та здоров'я працівників і членів їх сімей, надання житлових приміщень з фондів Міністерства оборони, зберегти цілісність і єдність профспілки, єдиний бюджет соціального страхування.

В той же час, в умовах глибокої економічної кризи, соціальної і політичної напруги в Україні, реформування Збройних Сил, Раді профспілки, профспілковим організаціям практично не вдалося протистояти стрімкому зниженню обсягу виробництва на ремонтних підприємствах, вивільненню працівників та прихованому безробіттю, падінню життєвого рівня працівників, погіршенню умов їх праці і побуту.

Допущено серйозне обмеження повноважень профспілкових організацій у сфері охорони праці, правового нагляду за дотриманням трудового законодавства, що позначилось на напрямках цієї роботи. Тільки за два останніх роки звітного періоду допущено у військових частинах і на підприємствах 248 нещасних випадків, з них 23 зі смертельними наслідками.

Неповне і несвоєчасне фінансування Міністерства оборони веде до інших порушень трудових прав працівників: переведення їх на неповний робочий день, відправлення у відпустку без збереження заробітної плати, невиплаті вихідної допомоги при вивільненні і остаточного розрахунку при звільненні

Лишається на неналежному рівні виконавська дисципліна, не налагоджена взаємна інформаційна робота в профспілці, потребує вдосконалення її структура з врахуванням специфіки роботи підприємств, установ, організацій, необхідність організаційного і фінансового зміцнення профспілки, підвищення профспілкових дій по соціальному захисту членів профспілки в сучасних умовах.

II з’їзд профспілки працівників Збройних Сил України

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1.      Роботу Ради профспілки працівників Збройних Сил України за звітний період визнати задовільною.

2.      Звіт ревізійної комісії профспілки за період з квітня 1992 року по березень 1997 року затвердити.

3.      Затвердити “Основні напрямки діяльності профспілки працівників Збройних Сил України на період повноважень виборних органів”.

4.      Схвалити текст Звернення делегатів та учасників II з’їзду профспілки працівників Збройних Сил України до Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України.

5.      Обраному Центральному комітету профспілки в основу дій по захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників покла- сти Статут профспілки, постанову VI Конгресу Федерації профспілок України “Про стан забезпечення конституційних прав і гарантій громадян України та дії профспілок на захист цих прав” та Основні напрямки діяльності профспілки працівників Збройних Сил України на період повноважень виборних органів.

5.1.   Спільно з органами державного управління і відповідними структурами Міністерства оборони домагатися встановлення мінімальної за- робітної плати, як державної соціальної гарантії, у розмірі не нижчому за вартісну величину межі малозабезпеченності з поступовим наближенням її до величини мінімального споживчого бюджету.

5.2.   Домагатися своєчасності виплати заробітної плати та запровадження механізму компенсації її втрати у зв’язку із затримкою виплат згідно з колективними договорами і галузевою угодою.

6.   Домагатися від відповідних управлінь Міністерства оборони і державних структур захисту прав працівників від безробіття в т.ч. і тимчасового, та негативних наслідків в процесі реформування і структурної перебудови Збройних Сил Україну.

Запропонувати керівникам відповідних управлінь Міністерства оборони за участю профспілкових органів розробити Програму зайнятості працівників відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року       № 1591 “Про програму зайнятості населення на 1997- 2000 роки”.

6.1.   Вимагати від керівників ремонтних підприємств, у разі зменшення розмірів фінансування держзамовлення, конкретних дій у напрямку розвитку договірних і нетрадиційних робіт, що забезпечують збереження трудових колективів і робочих місць.

6.2.   Забезпечити участь профспілки у розробці проектів наказів та директив та інших нормативних актів та рішень Міністерства оборони, які сто- суються соціально-економічних прав та інтересів працівників Збройних Сил.

6.3.   Виступати за збереження діючої системи забезпечення житлом із фондів Міністерства оборони працівників, які знаходяться на квартирному обліку за місцем проживання і сумлінно відпрацювали в Збройних Силах не менше 15 років.

7.   Зосередити зусилля профспілки на створенні технологічно та екологічно здорових і безпечних умов праці в військових частинах, установах, організаціях і підприємствах, реалізації функцій і повноважень профспілок, передбачених Законом “Про охорону праці”. Принципово відстоювати інтереси працівників при розслідуванні нещасних випадків і вирішенні розміру відшкодування потерпілим. Поліпшити навчання громадських інспекторів з охорони праці, забезпечувати їх нормативними документами та посібниками з питань охорони праці як за рахунок профорганів, так і коштів власника або держави.

7.1.   Запропонувати управлінню державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України разом з профспілкою розробити галузеву Програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 1997-2000 роки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 листопада 1996р. № 1345.

8.      На всіх рівнях взаємодії з органами державної влади і управління відстоювати право працівників на безкоштовну медичну допомогу, збереження відомчих оздоровчих закладів, та їх державної підтримки.

9.      Першочерговим завданням профспілки працівників Збройних Сил України вважати П організаційне і фінансове зміцнення, вдосконалення структури, підвищення виконавської дисципліни, покрашення взаємної інформаційної роботи.

9.1.   Проводити роз'яснювальну роботу в профспілкових організаціях військових частин, організацій, установ та підприємств, які підпорядковані Міністерству оборони і знаходяться в інших галузевих профспілках щодо переходу до профспілки працівників Збройних Сил.

9.2.   Домагатись збереження на нинішньому етапі існуючої єдиної системи соціального страхування під управлінням профспілок.

10.    З’їзд зобов’язує новообрану президію профспілки розробити не пізніше травня 1997 року заходи по реалізації критичних зауважень і пропозицій, внесених делегатами та учасниками з’їзду та інформувати профспілкові органи про хід їх виконання.

 

Головуючий з’їзду                                                                                                                                В.Г.ЖУКОВЕЦЬКИЙ

ПОСТАНОВА ІІІ-го З'ЇЗДУ

 
п.3

ПОСТАНОВА

 

23 квітня 2002р                                         № 1                                                    м. Київ

Про роботу Центрального комітету Всеукраїнської профспілки

працівників Збройних Сил України в період між II та III з'їздами (1997-2002 роки)

 

Заслухавши та обговоривши звітну доповідь голови Центрального комітету Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України Мірошниченка Д.Т. "Про роботу Центрального комітету Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України в період між II та III з'їздами (1997-2002 роки)" Ш з"їзд профспілки відзначає, що Центральний комітет Всеукраїнської профспілки,
регіональні профспілкові органи в складній соціально-економічній ситуації держави та Збройних Сил України,провели певну роботу щодо соціально-економічного та правового захисту працівників, організаційного зміцнення профспілки, виконання Статутних положень і програмних рішень.

 

Пріоритетними напрямками роботи Центрального комітету профспілки, його президії, у звітному періоді були: удосконалення організаційної роботи, структури профспілки, зміцнення її авторитету, виконання основних функцій по захисту законних прав та інтересів членів профспілки, збереженні за ними робочих місць, гарантованої заробітної плати, створення безпечних та здорових умов праці, охорони здоров'я.

Велику увагу ЦК профспілки приділяв вдосконаленню соціального партнерства як на державному, так і на галузевому рівнях, співпраці з управліннями Центрального апарату Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, штабами видів Збройних Сил України.

По проблемним питанням соціального захисту працівників направлялися звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Міністра оборони України.

Проводилися спільні засідання колегії Міністерства оборони України і президії ЦК профспілки по виконанню Галузевої угоди, зустрічі профспілкового активу з керівництвом Міністерства оборони України з питань дотримання чинного законодавства при проведенні оргзаходів відповідно до Державної програми реформування та розвитку Збройних Сил України до 2005 року, погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетної сфери, а госпрозрахунковим підприємствам - заборгованості за виготовлену продукцію.

Безпосередньо ЦК профспілки, або за його участю, відпрацьовано і підписано Міністром оборони України понад десять наказів і директив, що регулюють трудові відносини працівників, їх правовий захист, соціальні гарантії.

ЦК профспілки розробив і довів до профспілкових комітетів дев’ять інформаційних бюлетенів з інформаційними матеріалами та узагальненим досвідом роботи профспілкових органів по соціально-правовому захисту працівників, забезпечував профспілкові органи інформаційними і нормативними матеріалами, проводив навчання профспілкового активу, надавав методичну та практичну допомогу територіальним, об’єднаним комітетам профспілки, профспілковим комітетам.

Велика увага приділялась укладенню Галузевої угоди, яка була основою укладення колективних договорів на підприємствах, в установах, організаціях і військових частинах.

Через Галузеву угоду вдалося врегулювати такі основні питання, як укладення колективних договорів та удосконалення цієї роботи, узгодження проектів наказів, директив Міністра оборони України, інших нормативних актів, які торкаються прав та інтересів працівників, укладення договорів між відповідними управліннями і ремонтними підприємствам на виконання замовлень, виходячи з обсягів фінансування, надання працівникам житлових приміщень, забезпечення працівників та їх дітей пільговими путівками в санаторно-курортні заклади Міністерства оборони України, надання права госпрозрахунковим підприємствам установлювати через колективні договори надбавку за вислугу років.

Разом з тим, в умовах реформування Збройних Сил України, скорочення робочих місць і росту безробіття, росту цін на товари і послуги, ЦК профспілки, профспілковим органам не вдалося в повній мірі протистояти недолікам, які були викладені в звітній доповіді.

Незадовільним є стан із погашенням заборгованості Міністерства оборони України за виготовлену продукцію і надані послуги, в результаті чого має місце заборгованість із заробітної плати до 5 місяців на деяких ремонтних підприємствах, у військових будівельних організаціях, в комбінатах побутового обслуговування та інших.

Несвоєчасні розрахунки ведуть до порушення трудових прав працівників, а саме, переведення їх на неповний робочий тиждень, невиплату вихідної допомоги при вивільненні та інші.

Несвоєчасно проводиться атестація робочих місць за умовами праці, не в повному обсязі забезпечуються працівники спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального     захисту спецхарчуванням. Не на відповідному  рівні проводилась робота по запобіганню

виробничому травматизму, що привело до його зростання у окремих військових частинах і на підприємствах. За п'ять років звітного періоду сталося 303 нещасних випадки, з них 43 зі смертельними наслідками.

Не на відповідному рівні в окремих профспілкових органах знаходиться організаційно-виконавча дисципліна по забезпеченню виконання      рішень Центрального комітету

профспілки та його президії.

Профспілка потребує організаційного вдосконалення і фінансового зміцнення.

III з'їзд Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України

 

ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Роботу Центрального комітету Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України за звітний період визнати задовільною.

Звіт ревізійної комісії профспілки за звітний період затвердити.

Основні напрямки діяльності профспілки працівників Збройних Сил України на період повноважень виборних органів (2002-2007 роки) затвердити.

Схвалити текст Звернення делегатів та учасників III з'їзду Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України до Президента України, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України.

 

Посилення  контролю по захисту трудових соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки, при цьому повністю використовувати права, надані Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

Добиватися виконання Галузевої угоди та колективних договорів, які забезпечують захист прав працівників на збереження робочих місць, їх безпеку, оплату праці, соціальних гарантій і пільг.

Спільно з відповідними структурами Міністерства оборони України домагатися встановлення мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи, збільшення неоподаткованого мінімуму доходів громадян до величини прожиткового мінімуму.

Здійснювати постійний контроль за станом дотримання законодавства з питань своєчасної виплати працівникам заробітної плати. Аналізувати причини затримання виплат і вживати заходів щодо їх усунення. Добиватися від відповідних замовників погашення госпрозрахунковим   підприємствам заборгованості за виготовлену продукцію та надані послуги.

Здійснювати контроль за виконанням роботодавцями законодавства про працю, інших  законодавчих і нормативних актів, що торкаються прав та інтересів працівників. Домагатися від Міністерства оборони України в ході  проведення реформування Збройних Сил України

запобігати масовим звільненням працівників, вирішувати питання їх працевлаштування згідно з трудовим законодавством.

Домагатися від відповідних структур Міністерства оборони України:

Виконання заходів з охорони праці згідно з Законом України "Про охорону праці", Галузевою угодою щодо створення здорових і безпечних умов праці, виконання правил і норм з техніки безпеки, виробничої санітарії, проведення атестації робочих місць за умовами праці, а також виведення з експлуатації засобів виробництва, які за своїм технічним станом створюють реальну загрозу життю і здоров'ю працюючих, домагатися подальшого виведення жінок із шкідливих і важких умов праці та нічних змін.

Введення дієвої системи фінансування заходів з охорони праці. Забезпечення фінансування заходів, передбачених "Галузевою Програмою Міністерства оборони України щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці і виробничого середовища на 2001-2005 роки".

Відстоювати інтереси працівників при розслідуванні нещасних випадків та відшкодуванні шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я згідно з Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Забезпечити навчання громадських інспекторів з охорони праці. У взаємодії з відповідними структурами Міністерства оборони України:

Відстоювати право працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці на безкоштовне проведення медичних оглядів та медичну допомогу.

Продовжувати роботу щодо виділення працівникам бюджетної сфери пільгових санаторно-курортних путівок у військові санаторії.

Враховуючи специфіку побудови, управління та фінансування Збройних Сил України та розташування структурних підрозділів МО, яке не співпадає з межами адміністративно - територіального поділу України, порушити питання перед Верховною Радою та Президентом України про створення при МО України на базі Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування.

Першочерговим завданням Центрального комітету профспілки вважати організаційне зміцнення профспілки, вдосконалення її структури, підвищення виконавської дисципліни, покращення взаємної інформаційної роботи.

Центральному комітету профспілки продовжувати роз'яснювальну роботу в профспілкових організаціях військових частин, організацій, установ і підприємств, які підпорядковані Міністерству оборони України і знаходяться в інших галузевих профспілках щодо переходу їх до профспілки працівників Збройних Сил України.

Новообраній президії ЦК профспілки розробити до ЗО травня 2002 року заходи по реалізації критичних зауважень і пропозицій, висловлених делегатами та учасниками з’їзду. Інформувати профспілкові органи про хід їх виконання.

 

 

Головуючий на з’їзді                                                                                                                        В.Г.ЖУКОВЕЦЬКИЙ

                                                                                                           

ПОСТАНОВА ІV-го З'ЇЗДУ

п.4

П О С Т А Н О В А

 

27 квітня  2007 р.                                 № І                                                     м. Київ

 

 

 

Про звіт ЦК Всеукраїнської  профспілки працівників

Збройних Сил України за період 2002-2007 роки

та дії  профспілкових органів в сучасних умовах

        

Заслухавши та обговоривши звіт Центрального комітету  профспілки працівників ЗС України за період з квітня 2002 року по квітень 2007 року    ІV з’їзд ЦК профспілки відмічає, що згідно з рішеннями ІІІ з’їзду  Центральний комітет профспілки, профспілкові органи  послідовно вирішували проблеми, які мали місце у сфері праці та соціально-трудових відносинах, забезпечували розвиток профспілкового руху відповідно до статутних завдань.

 

Пріоритетними для ЦК профспілки, профспілкових органів були питання захисту трудових, соціально-економічних прав, та інтересів членів профспілки, збереження за ними робочих міць, гарантованої заробітної плати, створення безпечних та  здорових умов праці, охорони здоров’я.

         Завдяки активній позиції ЦК профспілки, профспілкових органів значно покращився стан з оплатою праці працівників. В минулому році  тричі підвищувалася заробітна плата працівникам бюджетної сфени, яка виплачувалася своєчасно, в тому числі із доплатами і надбавками.

         Питання соціально-економічного захисту прав  та інтересів працівників ЦК профспілки  вирішувалися як на рівні  Міністерства оборони України, так і на державному рівні. По проблемним питанням соціального захисту  працівників направлялися звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Міністра оборони України.

         Безпосередньо за участю ЦК профспілки відпрацьовано і введено в дію Міністерством оборони України цілий ряд наказів, які регулюють трудові відносини працівників з роботодавцями. Водночас докладалося чимало зусиль, щоб не допустити прийняття наказів і змін до них, які б могли звузити обсяг прав та гарантій працівників.

         Велику увагу ЦК профспілки  приділяв вдосконаленню соціального партнерства з Міністерством оборони України і Генеральним штабом, тільки в минулому році понад 160 наказів та інших нормативних  документів, що торкаються соціально-правових інтересів працівників узгоджено з ЦК профспілки.

         Під  постійним контролем ЦК профспілки, профспілкових органів було виконання Галузевої угоди і колективних  договорів. Проводилися спеціальні засідання колегії МО України і президії ЦК профспілки, зустрічі профспілкового активу з керівництвом Міністерства оборони України з питань  дотримання  чинного законодавства при проведенні реформування Збройних Сил України, погашення заборгованості госпрозрахунковим підприємствам  за виготовлену продукцію, зокрема і по заробітній платі, надання працівникам житлових приміщень, створення у військових частинах, на підприємствах, в установах і організаціях належних  виробничих і санітарно-побутових умов праці, оздоровлення працівників та членів їх сімей.

         ЦК профспілки, профспілкові органи проводили певну роботу по організаційному і фінансовому зміцненню профспілки, покращенню інформаційної політики.

         Водночас у звітному періоді із-за низки як об’єктивних так і суб’єктивних причини, ЦК профспілки, профспілкові органи не добилися вирішення окремих завдань в повній мірі, які  були  викладені в звітній доповіді.

         В повному обсязі не погашена заборгованість підприємствам за виконані державні замовлення та надані  послуги, яка на кінець 2006 року склала 50,4 млн. грн., з цієї причини деякі підприємства мають заборгованість із заробітної плати.

         Мали місце непоодинокі випадки недостатнього фінансування заходів з охорони праці  в закладах та організаціях бюджетної сфери. Як насідок на 30-40 відсотків від потреби забезпечені спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту працівники військових частин, установ і організацій.

         В ході реформування ЗС України, скорочення військових частин, установ і організацій  мали місце окремі факти грубого порушення трудових прав і соціальних інтересів працівників. За останні два роки з цих питань надійшло до ЦК профспілки понад 237 листів із зверненнями, заявами, в яких повідомлялось про несправедливе ставлення до них щодо захисту їх трудових прав .

         В окремих профспілкових органах не забезпечена належна організаційно-виконавча дисципліна  по забезпеченню виконання  рішень ЦК профспілки та його президії. Продовжується зниження членства в профспілкових органах, що є наслідком недостатньої організаційної роботи профспілкових органів і слабкої поінформованості колективів про результати діяльності профспілки

.

         Потребує подальшого вирішення проблема фінансового зміцнення ЦК профспілки, необхідного для  виконання статутних завдань.

        

 

         Четвертий з’їзд Всеукраїнської профспілки працівників  Збройних Сил України

 

ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Визнати роботу Центрального комітету Всеукраїнської профспілки працівників  Збройних Сил України у звітному період  задовільною.

Звіт ревізійної комісії за звітний період  затвердити.

Основні напрямки діяльності профспілки працівників Збройних Сил України на період повноважень виборних органів (2007-2011 роки) затвердити .     

Вважати пріоритетними завданнями Центрального комітету профспілки, профспілкових органів на наступний період:

4.1. Посилення контролю за виконанням  Галузевої  угоди та колективних       договорів, які забезпечують захист прав працівників на гідну працю, продуктивну зайнятість, життєво необхідний рівень оплати праці та належний соціальний  захист і соціальне забезпечення.

4.2. Спільно з Міністерством оборони України домагатися всіх трудових і соціальних виплат, гарантованих державою не нижче соціального стандарту – прожиткового мінімуму для працездатної особи.

4.3. Здійснювати постійний контроль за станом дотримання  законодавства з питань  своєчасної  та повної  виплати заробітної плати. Аналізувати причини затримання виплат і вживати заходів щодо їх усунення. Посилити вимоги до відповідних  структур Міністерства оборони  України щодо погашення заборгованості госпрозрахунковим підприємствам за виготовлену  продукцію  та  надані  послуги.

  1. Посилити вимоги до Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил, роботодавців щодо забезпечення неухильного дотримання чинного законодавства України і інших нормативно-правових актів під час проведення організаційних заходів у зв’язку з реформування  Збройних Сил України, домагатися усунення хибної практики огульного  попередження про майбутнє скорочення всіх працівників військових частин, установ і організацій. 

5.1. Сприяти працевлаштуванню працівників, що звільняються за    скороченням  чисельності або штату.

5.2. Посилити контроль за повним фінансовим розрахунком з працівниками, які підлягають вивільненню в ході реформування Збройних Сил України.

  1. Зосередити зусилля Центрального комітету профспілки, профспілкових органів на  ефективному  громадському контролі за поліпшенням стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, безкоштовним проведенням медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними  умовами праці, забезпеченні  працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими  засобами  індивідуального  захисту, лікувально-профілактичним харчуванням, за дотриманням  працівниками  виробничої та  трудової дисципліни.

6.1. Домагатися  від відповідних структур  Міністерства оборони  України  виконання Закону України “Про охорону праці” щодо  фінансування  профілактичних заходів з охорони праці.

6.2. Відстоювати інтереси працівників при розслідуванні нещасних випадків на виробництві та відшкодуванні шкоди, заподіяної працівникові  ушкодженням здоров’я згідно  із Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

  1. Вживати дієвих заходів по контролю за виділенням і розподілом, у відповідності до зобов’язань, передбачених Галузевою угодою пільгових санаторно-курортних путівок у військові санаторії працівникам військових частин, установ і організацій та їх дітям.

  2. Керуючись статтею 32 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” домагатися збереження норми забезпечення працівників житловими приміщеннями із фондів Міністерства оборони України. Порушити питання перед Міністром оборони України щодо визначення статті фінансування будівництва цього житла.

  3. Центральному комітету профспілки вживати дієвих заходів:

9.1. по організаційному зміцненню профспілки, вдосконаленню її структури, у відповідності до змін, які  відбуваються у Збройних Силах України в ході  організаційних заходів, підвищенню виконавської дисципліни, покращенню взаємної  інформаційної роботи;

9.2. по фінансовому зміцненню, необхідному для виконання статутних завдань.

  1. Доручити Президії Центрального комітету профспілки узагальнити критичні зауваження і пропозиції, висловлені ІV з’їздом, розробити  заходи щодо їх реалізації до 15 червня 2007 року; заходи  по зауваженням, вирішення яких залежить від Міністерства оборони України - до 20 червня 2007 року надіслати на розгляд Міністру оборони України

  2.  Центральному комітету  профспілки, профспілковим органам протягом травня – серпня  2007 року організувати ознайомлення з  документами ІV з’їзду ЦК профспілки профспілкових працівників, активу та членів профспілки.

  3. Виконавчому апарату ЦК профспілки на протязі двох місяців після з’їзду підготувати і видати збірник документів і матеріалів ІV з’їзду Всеукраїнської профспілки  працівників Збройних Сил України.

 

Головуючий на з’їзді                                                                                                                      В.Г.ЖУКОВЕЦЬКИЙ

                                                                            

ПОСТАНОВА V-го З'ЇЗДУ

п.5

П О С Т А Н О В А

 

27 квітня 2012 р.                  № 1/V                         м. Київ

 

 

 

Про звіт ЦК Всеукраїнської профспілки працівників

Збройних Сил України за період 2007-2012 роки

та дії профспілкових органів в сучасних умовах

        

Заслухавши та обговоривши звіт Центрального комітету профспілки працівників ЗС України за період з квітня 2007 року по квітень 2012 року      V з’їзд ЦК профспілки відмічає, що згідно з рішеннями IV-го з’їзду Центральний комітет профспілки, профспілкові органи вирішували проблеми, які мали місце у сфері праці та соціально-трудових відносинах, забезпечували розвиток профспілкового руху відповідно до статутних завдань

.

Пріоритетними для ЦК, профспілкових органів всіх рівнів були питання захисту трудових, соціально-економічних прав, та інтересів членів профспілки, гарантованої заробітної плати, створення безпечних та здорових умов праці, охорони здоров’я.

Завдяки активній позиції ЦК профспілки, профспілкових органів значно покращився стан з оплатою праці. Працівникам бюджетної сфери зарплата виплачувалася своєчасно та в повному обсязі, заборгованості немає.

В звітному періоді підвищувався розмір мінімальної заробітної плати двадцять разів (виросла в 2,44 рази; з 1.07. 2007 р. з 440 грн. – до 1073 грн. з 1.01.2012р.).

В той же час, станом на березень поточного року, заборгованість із виплати заробітної плати членам профспілки державних підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України становила 16 млн. 171 тис. грн., яка обліковується на 36 підприємствах.

Питання соціально-економічного захисту прав та інтересів членів профспілки ЦК профспілки вирішувалися як на рівні Міністерства оборони України, так і на державному. По проблемним питанням соціального захисту працівників були звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Міністра оборони України.

Безпосередньо за участю ЦК профспілки відпрацьовано і введено в дію Міністерством оборони України цілий ряд наказів, які регулюють трудові відносини працівників з роботодавцями. Водночас докладалося чимало зусиль, щоб не допустити прийняття наказів і змін до них, які б могли звузити обсяг прав та гарантій членів профспілки.

Велику увагу ЦК профспілки приділяв вдосконаленню соціального партнерства з Міністерством оборони України і Генеральним штабом, в звітному періоді понад 1013 наказів та інших нормативних документів, що торкаються соціально-правових інтересів членів профспілки узгоджено з ЦК профспілки.

Під постійним контролем ЦК профспілки, профспілкових органів було виконання Галузевої угоди і колективних договорів. Регулярно проводилися засідання колегії МО України і президії ЦК профспілки, зустрічі профспілкового активу з керівництвом Міністерства оборони України з питань дотримання чинного законодавства при проведенні реформування Збройних Сил України, погашення заборгованості госпрозрахунковим підприємствам за виготовлену продукцію, заробітній платі, надання працівникам житлових приміщень, створення у військових частинах, на підприємствах, в установах і організаціях належних виробничих і санітарно-побутових умов праці, оздоровлення членів профспілки та членів їх сімей.

ЦК, профспілкові органи всіх рівнів проводили певну роботу по організаційному і фінансовому зміцненню профспілки.

Водночас у звітному періоді із-за низки як об’єктивних так і суб’єктивних причин, ЦК, профспілкові органи не добилися вирішення окремих завдань в повній мірі, які були викладені в рішеннях IV-го з’їзду профспілки та основних напрямках їх діяльності.

В повному обсязі не погашена заборгованість підприємствам за виконані державні замовлення та надані послуги.

Мали місце непоодинокі випадки недостатнього фінансування заходів з охорони праці в закладах та організаціях бюджетної сфери. Відрахування на охорону праці 0,2 відсотка від фонду оплати праці відповідно до вимог ст. 19 Закону України "Про охорону праці" та Галузевої угоди виконується не скрізь. Як наслідок на 30-40 відсотків від потреби забезпечені спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту членів профспілки військових частин, установ і організацій. Не врегульованим залишається забезпечення молоком та іншими рівноцінними продуктами харчування членів профспілки, які працювали у важких та шкідливих умовах праці.

В ході реформування ЗС України, скорочення військових частин, установ і організацій мали місце окремі факти грубого порушення трудових прав і соціальних інтересів членів профспілки. За п’ять років з цих питань надійшло до ЦК профспілки понад 514 листів із зверненнями, заявами, в яких повідомлялось про несправедливе ставлення до них щодо захисту їх трудових прав.

В окремих профспілкових органах не забезпечена належна організаційно-виконавча дисципліна по забезпеченню виконання рішень ЦК профспілки та його президії. Продовжується зниження членства в профспілкових органах, що є наслідком недостатньої організаційної роботи профспілкових органів і слабкої поінформованості колективів про діяльність профспілки.

Не виконуються норми Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" щодо відрахувань первинним профспілковим організаціям військових частин, установ та організацій 0,3 відсотка від фонду оплати праці на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.

Потребує подальшого вирішення проблема фінансового зміцнення ЦК профспілки, необхідного для виконання статутних завдань.

      

V з’їзд Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України

 

ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

  1. Визнати роботу Центрального комітету Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України у звітному періоді задовільною .

  2. Звіт ревізійної комісії за звітний період ЗАТВЕРДИТИ.

  3. Основні напрямки діяльності профспілки працівників Збройних Сил України на період повноважень виборних органів (2012-2017 роки) затвердити.

  4. Вважати пріоритетними завданнями Центрального комітету профспілки, профспілкових органів на наступний період:

4.1. Посилення контролю за виконанням Галузевої угоди та колективних    договорів, які забезпечують захист прав членів профспілки на гідну працю, продуктивну зайнятість, життєво необхідний рівень оплати праці та належний соціальний захист і соціальне забезпечення.

4.2. Спільно з Міністерством оборони України домагатися виконання всіх трудових і соціальних виплат, гарантованих державою не нижче соціального стандарту – прожиткового мінімуму для працездатної особи.

4.3. Здійснювати постійний контроль за станом дотримання законодавства з питань своєчасної та повної виплати заробітної плати. Аналізувати причини затримання виплат і вживати заходів щодо їх усунення. Посилити вимоги до відповідних структур Міністерства оборони України щодо погашення заборгованості госпрозрахунковим підприємствам за виготовлену продукцію та надані послуги.

4.4 Взяти під контроль виконання зобов’язань МО України щодо щомісячного відрахування первинним профспілковим організаціям коштів на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу в розмірах не менше 0,3 відсотка від фонду оплати праці.

  1. Посилити вимоги до Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил, роботодавців щодо забезпечення неухильного дотримання чинного законодавства України і інших нормативно-правових актів під час проведення організаційних заходів у зв’язку з реформування Збройних Сил України, домагатися усунення хибної практики при майбутніх скороченнях попередження всіх працівників військових частин, установ і організацій.

5.1. Сприяти працевлаштуванню членів профспілки, що звільняються за  скороченням чисельності або штату.

5.2. Посилити контроль за повним фінансовим розрахунком з працівниками, які підлягають вивільненню в ході реформування Збройних Сил України.

Зосередити зусилля Центрального комітету профспілки, профспілкових органів на ефективному громадському контролі за поліпшенням стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, безкоштовним проведенням медичних оглядів членів профспілки, зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, забезпеченні їх спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, лікувально-профілактичним харчуванням, за дотриманням членами профспілки виробничої та трудової дисципліни.

6.1. Домагатися від відповідних структур Міністерства оборони України виконання Закону України "Про охорону праці " щодо відрахування 0,2 відсотка від фонду оплати праці на охорону праці.

6.2. Відстоювати інтереси членів профспілки  при розслідуванні нещасних випадків на виробництві та відшкодуванні шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я згідно із Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності ".

Вживати дієвих заходів по контролю за виділенням і розподілом, у відповідності до зобов’язань, передбачених Галузевою угодою пільгових санаторно-курортних путівок у військові санаторії членам профспілки військових частин, установ і організацій та їх дітям.

7.1 Цілеспрямовано проводити інформаційну роботу з метою посилення  мотивації профспілкового членства. Підняти рівень підготовки та     проведення засідання профспілкових комітетів та профспілкових зборів, забезпечувати виконання їх рішень та постанов ЦК профспілки.

Регулярно проводити навчання та підвищення кваліфікації профспілкових кадрів та активу членських організацій використовуючи навчальну базу профспілок України.

Керуючись статтею 32 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності " домагатися про відновлення контрольних списків працівників та службовців Збройних Сил України, які потребують поліпшення житлових умов та збереження норми забезпечення членів профспілки житловими приміщеннями із фондів Міністерства оборони України. Порушити питання перед Міністром оборони України щодо визначення статті фінансування будівництва цього житла.

Центральному комітету профспілки вживати дієвих заходів:

9.1. По організаційному зміцненню профспілки, вдосконаленню її структури, у відповідності до змін, які відбуваються у Збройних Силах України в ході організаційних заходів, підвищенню виконавчої дисципліни, покращенню взаємної інформаційної роботи.

9.2. По фінансовому зміцненню, необхідному для виконання статутних завдань.

  1. Доручити Президії Центрального комітету профспілки узагальнити критичні зауваження і пропозиції, висловлені V з’їздом, розробити заходи щодо їх реалізації до 15 червня 2012 року; заходи по зауваженням, вирішення яких залежить від Міністерства оборони України - до 20 червня 2012 року надіслати на розгляд Міністру оборони України

  2.  Центральному комітету профспілки, профспілковим органам протягом травня - червня 2012 року організувати ознайомлення профспілкових працівників, актив та членів профспілки з документами V з’їзду ЦК профспілки

  3. Виконавчому апарату ЦК профспілки на протязі двох місяців підготувати і видати збірник документів і матеріалів V-го з’їзду Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України.

 

 

Головуючий на з’їзді                                                                                                                           В.Г.ЖУКОВЕЦЬКИЙ

                                                                                             

ПОСТАНОВА VІ-го З'ЇЗДУ

п.6

ПОСТАНОВА

 

20 квітня 2017 р.                                   № 1                                                     м. Київ

 

 

Про звіт Центрального комітету профспілки працівників

Збройних Сил України за період 2012-2017 роки

та Основні напрямки діяльності на період

повноважень виборних органів (2017-2022 роки).

      

 

Заслухавши та обговоривши звіт Центрального комітету профспілки працівників Збройних Сил України за період з квітня 2012 року по квітень 2017 року VI з’їзд Профспілки зазначає, що діяльність ЦК, президії ЦК, виборних органів профспілкових організацій була спрямована на виконання Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, Статуту Профспілки працівників Збройних Сил України, постанови V з’їзду Профспілки та Основних напрямків діяльності Профспілки на 2012 – 2017 роки.

Основні зусилля були спрямовані на принципове відстоювання конституційних прав членів профспілки, здійснення захисту їх трудових, соціально-економічних прав та інтересів, посилення громадського контролю за додержанням законодавства про працю, посилення мотивації профспілкового членства.

Протягом звітного періоду відбулися важливі соціально-політичні зміни у житті держави, які наклали свій відбиток на діяльність як нашої профспілки, так і профспілок України у цілому, та значно ускладнювали виконання статутних завдань Профспілки.

Безпосередньо вплив на діяльність профорганів мали заходи з реорганізації Збройних Сил, що створювали умови постійної загрози суттєвого скорочення працюючих, світова економічна та фінансова криза, яка вразила економіку країни, а в останні роки збройна агресія Російської Федерації, спрямована на порушення конституційного устрою, територіальної цілісності та суверенітету України, внутрішньої соціально-політичної стабільності та правопорядку.

Представляючи та захищаючи інтереси членів профспілки, виборні профспілкові органи будували свої відносини з роботодавцями на принципах соціального діалогу і партнерства, зокрема з Міністерством оборони України і Генеральним штабом Збройних Сил України. Так, у звітному періоді було узгоджено понад 400 наказів та інших нормативних документів, що торкаються соціально-правових інтересів працівників. Водночас докладалося чимало зусиль, щоб не допустити прийняття наказів і змін до них, які б могли звузити права та гарантії працівників.

На виконання вимог Закону “Про соціальний діалог в Україні” представники Профспілки приймали активну участь у роботі органів соціального діалогу, зокрема спільних представницьких органів соціальних партнерів (профспілок та організацій роботодавців), Національній службі посередництва та примирення, Національній тристоронній соціально-економічній раді та Галузевій двосторонній соціально-економічній раді.

Разом з тим партнерство має здебільшого формальний характер. Майже єдиним дієвим інструментом соціально-економічного захисту працівників продовжує залишатися колективно-договірне регулювання.

Під постійним контролем ЦК Профспілки, профспілкових органів було виконання Галузевої угоди та колективних договорів. З цією метою проводилися засідання колегії МО України і президії ЦК профспілки, зустрічі профспілкового активу з керівництвом Міністерства оборони України з питань дотримання чинного законодавства при проведенні реформування Збройних Сил України, погашення заборгованості госпрозрахунковим підприємствам за виготовлену продукцію, заробітній платі, створення у військових частинах, на підприємствах, в установах і організаціях належних виробничих і санітарно-побутових умов праці, оздоровлення працівників та членів їх сімей.

Завдяки активній позиції ЦК Профспілки, профспілкових органів покращився стан справ з оплатою праці. Працівникам бюджетної сфери зарплата виплачувалася своєчасно та в повному обсязі, заборгованість відсутня. Однак звітно-виборна кампанія Профспілки у 2016 році з усією гостротою засвідчила недостатній рівень оплати праці, не дивлячись на значне підвищення мінімальної заробітної плата до 3200 грн. Так, середня заробітна плата по Україні за 2016 рік становить 5100 грн., а по Збройним Силам  4740 грн.

Також, на жаль, станом на березень поточного року залишається заборгованість 10 млн. 433 тис. грн. з виплати заробітної плати 475 працівникам 19 державних підприємств та організацій сфери управління Міністерства оборони України (що складає майже по 22 тис. грн на одного працівника).

Водночас у звітному періоді із-за низки як об’єктивних, так і суб’єктивних причин, ЦК Профспілки, профспілкові органи не добилися вирішення в повній мірі окремих завдань, які були викладені в рішеннях V-го з’їзду Профспілки та Основних напрямках їх діяльності.

Не в повному обсязі реалізовані завдання щодо оптимізації структури територіальних та об’єднаних організацій Профспілки, зростання чисельності членських організацій, залучення працюючих до профспілкового членства.

Мали місце непоодинокі випадки недостатнього фінансування заходів з охорони праці в закладах та організаціях бюджетної сфери. Як наслідок спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту працівники військових частин, установ і організацій забезпечені не в повному обсязі. Були певні труднощі в співпраці профспілки з роботодавцями при організації проведення медичних оглядів працівників, зокрема зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі.

В окремих профспілкових органах не забезпечена належна організаційно-виконавча дисципліна по забезпеченню виконання рішень ЦК Профспілки та його президії. Продовжується зниження членства в профспілкових органах, що є наслідком недостатньої організаційної роботи профспілкових органів і слабкої поінформованості колективів про діяльність Профспілки.

Не врегульованим залишається забезпечення молоком і лікувально-профілактичним харчуванням працівників, які працюють у шкідливих та особливо шкідливих умовах праці.

Не виконуються норми Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” по причині відсутності фінансового алгоритму відрахування первинним профспілковим організаціям військових частин, установ та організацій 0,3 відсотка від фонду оплати праці на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.

Потребує подальшого вдосконалення фінансове зміцнення виборних профспілкових органів, необхідного для виконання статутних завдань.

      

VI -й з’їзд профспілки працівників Збройних Сил України

 

П О С Т А Н О В Л Я Є :

 

  1. Визнати роботу Центрального комітету профспілки працівників Збройних Сил України у звітному періоді задовільною  .

  2. Доповідь голови ревізійної комісії ЦК профспілки працівників ЗС України    ЗАТВЕРДИТИ .

  3. Затвердити Основні напрямки діяльності профспілки працівників Збройних Сил України на період повноважень виборних органів (2017-2022 роки).

  4. Центральному комітету Профспілки до 1 червня 2017 року узагальнити пропозиції та критичні зауваження делегатів VI З’їзду профспілки та затвердити план заходів щодо їх реалізації. Систематично розглядати стан реалізації заходів на засіданнях президії ЦК профспілки.

  5. Центральному комітету Профспілки, використовуючи весь свій наявний потенціал і можливості, діючи на принципах соціального діалогу і партнерства, спрямовувати всю профспілкову роботу на реалізацію Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, Статуту Профспілки працівників Збройних Сил України, постанов з’їзду та пленумів Профспілки та Основних напрямків діяльності профспілки працівників Збройних Сил України на період повноважень її виборних органів.

  6. Центральному комітету Профспілки, профспілковим органам постійно здійснювати контроль за виконанням Галузевої угоди та колективних договорів, які забезпечують захист прав працівників на гідну працю, продуктивну зайнятість, життєво необхідний рівень оплати праці та належний соціальний захист і соціальне забезпечення, для чого:

Спільно з Міністерством оборони України домагатися виконання всіх трудових і соціальних зобов’язань. Здійснювати постійний контроль за своєчасну та повну виплату заробітної плати. Аналізувати причини затримання виплат та вживати заходів щодо їх усунення;

Зосередити зусилля на ефективному громадському контролі за поліпшенням стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, безкоштовним проведенням медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, забезпеченні працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, лікувально-профілактичним харчуванням, за дотриманням працівниками виробничої та трудової дисципліни;

Взяти під контроль виконання зобов’язань Міністерства оборони України щодо визначення фінансового механізму щомісячного відрахування первинним профспілковим організаціям коштів на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу в розмірах не менше 0,3 відсотка від фонду оплати праці;

Відстоювати інтереси працівників при розслідуванні нещасних випадків на виробництві та відшкодуванні шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

7. Центральному комітету Профспілки вживати дієвих заходів по контролю за виділенням і розподілом, у відповідності до зобов’язань, передбачених Галузевою угодою, пільгових санаторно-курортних путівок у військові санаторії працівникам військових частин, установ і організацій та їх дітям.

8.  Центральному комітету Профспілки, комітетам територіальних, об’єднаних та первинних організацій профспілки вживати дієвих заходів щодо:

  • організаційного зміцнення Профспілки, вдосконалення її структури у відповідності до змін, які відбуваються у Збройних Силах України в ході організаційних заходів, створення нових профспілкових у військових частинах, установах та організаціях Збройних Сил, де вони відсутні;

  • поліпшення стану оперативного інформування членів профспілки про свою діяльність, діяльність виборних органів вищих рівнів;

  • проведення інформаційної роботи з метою посилення мотивації профспілкового членства, використовуючи, зокрема, профспілкову ідею глобальних солідарних дій за права працівників з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю, - 7 жовтня;

  • забезпечення на сучасному етапі жорсткої виконавчої дисципліни в профспілці, персональної відповідальності за виконання Статуту профспілки, рішень вищих за підпорядкуванням профспілкових органів.

9. Центральному комітету Профспілки, комітетам територіальних, об’єднаних та первинних організацій профспілки з метою фінансового зміцнення, необхідного для виконання статутних завдань:

продовжити роботу щодо формування єдиної фінансової політики профспілки, пошуку інноваційних шляхів підвищення ефективності фінансової роботи, зокрема запровадження централізованих бухгалтерій при профоб’єднаннях, тощо;

ревізійній комісії ЦК із залученням ревкомісій членських організацій профспілки аналізувати причини неналежної фінансової дисципліни в організаціях профспілки. Висновки та пропозиції щодо усунення порушень статутної та фінансової дисципліни розглядати на засіданнях президії ЦК та пленарному засіданні ЦК профспілки.

10. Центральному комітету Профспілки, комітетам територіальних, об’єднаних організацій профспілки:

поліпшити стан оперативного інформування членів профспілки про свою діяльність, діяльність виборних органів вищих рівнів;

активізувати встановлення електронного зв’язку з усіма первинними організаціями профспілки та до кінця 2017 року направити до ЦК Профспілки перелік їх електронних адрес для формування відповідного банку даних;

11. Центральному комітету Профспілки, профспілковим органам протягом травня-серпня 2017 року організувати ознайомлення профспілкових працівників, активу та членів профспілки з документами VI з’їзду Профспілки.

12. Виконавчому апарату ЦК профспілки:

інформацію про VI з’їзд Профспілки опублікувати в газеті “Народна армія”, розмістити на сторінці Профспілки офіційного сайту Міністерства оборони України;

на протязі двох місяців після з’їзду підготувати та видати збірник документів і матеріалів VI-го з’їзду профспілки працівників Збройних Сил України.

 

 

 Головуючий  VІ з'їзду                                                                                                                       В. Добровольський

bottom of page